VİETNAM & KAMBOÇYA | 06-16 Nisan 2017

 VİETNAM & KAMBOÇYA
Saıgon (2) & Hanoi (2) & Halong Bay (1) & Seam Reap (2) & Phnom Penh (1)
Qatar Havayolları Tarifeli Seferi ile
06-16 Nisan 2017
****  TÜM TURLAR DAHİL ***
*** TÜM ÖĞLE (7.gün hariç) ve AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL***
8 Gece / 10 Gün

 

1.Gün               İSTANBUL-DOHA /// 06 NİSAN 2017 PERŞEMBE  

Turumuz Saat 17.00’de Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. Saat 19.35’te Qatar Havayolları QR-246 sefer sayılı uçuşla Doha’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 23.50’de varış.

 

2.Gün DOHA - SAIGON (HO CHİ MINH) // 07 NİSAN 2017 CUMA

Uçak değiştirerek QR-970 sefer sayılı uçuşu ile saat 02.25’te Ho Chi Minh’e (Saıgon) hareket ediyoruz. Varışımız yerel saat ile 13.55’te. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından havalimanında karşılanıyor ve özel aracımız ile öğle yemeğimizi lunch box olarak alıyoruz. Ardından panoramik Ho Chi Minh şehit turumuzu gerçekleştiriyoruz. Savaş Müzesi, Reunification Sarayı, Tarihi Posta Binası ve Notre-Dame Katedrali ziyaret edeceğiz. Serbest zaman sonrası otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği yerel restoranda. Konaklama Saigon otelimizde.

 

3.Gün               SAIGON (HO CHİ MINH)-MEKONG DELTASI-SAIGON // 08 NİSAN 2017 CUMARTESİ

Kahvaltının ardından Mekong Deltasında suyun üzerinde suyla iç içe yaşayan bir dünyaya, My Tho kasabasına hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden yerel bir tekne ile birbirini kesen kanal sokaklar arasında gezintiye başlıyoruz. İlk durağımız yöreye özgü el yapımı eşyaların yapılışını, hindistan cevizinden üretilen şekerlerin imalathanelerini ve rengarenk meyve bahçelerini göreceğimiz Thoi Son Adası. Burada güzel bahçelerin gölgesinde taze meyveleri tadarken yerel sanatçıların müziğinin keyfini süreceksiniz. Daha sonra ev yapımı bal çayının tadına bakmak için bir çiftliğe uğruyor ve kanallar arasında devam eden turumuzda yörenin yaşayışı hakkında her şeyi öğreniyoruz. Vinh Trang Pagodası’nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi ve akşam yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Konaklama Ho Chi Ming (Saigon) otelimizde.

 

4.Gün               SAIGON (HO CHİ MINH)-CU CHI TÜNELLERİ-HANOI // 09 NİSAN 2017 PAZAR

Kahvaltının ardından Cu Chi Tünellerine gidiyoruz. Yakın tarihimizin en etkileyici olaylarından, birçok filme konu olmuş Vietnam-A.B.D. savaşı sırasında Kuzey Vietnamlı halkın inşa ettiği ve savaş boyunca bir şehir haline gelen siperleri, kampları ve tünelleri görüyoruz. Gezimizin ardından öğle yemeğimizi alacağımız restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası alış veriş yapabileceğimiz Ben Thanh Pazarına gideceğiz. Pazarda geçireceğimiz keyifli zamanın ardından havaalanına transfer. Yerel havayolları ile Hanoi’ye uçuyoruz. Varışımızım ardından akşam yemeğini yerel restoranda alıyoruz. Yemek sonrası otele transfer. Konaklama Hanoi otelimizde.

 

05.Gün             HANOI /// 10 NİSAN 2017 PAZARTESİ

Kahvaltının ardından yapılacak panoramik Hanoi şehir turumuzda Hoan Kiem Gölü, Ly Thai To Büstü, Bgoc Son Tapınağı, Ho Chi Minh Mozalesi, Vietnam’ın ilk üniversitesi olan Literatür Tapınağı, Ba Dinh Meydanı ve Pillar Pagoda’sı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası öğle yemeği için yerel restorana transfer oluyoruz. Akşam Hanoi’de Kızılırmak Deltası kültürünün önemli bir parçası olan Su Kuklası Tiyatrosunu izleyeceğiz. Akşam yemeğimiz yerel restoranda, konaklama Hanoi otelimizde.

 

06.Gün             HANOI-HALONG BAY /// 11 NİSAN 2017 SALI

Kahvaltın ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Halong Bay’e hareket ediyoruz ve varışta keyifli bir tekne turuna çıkıyoruz. Dünyanın en muhteşem doğal güzelliklerinden biri kabul edilen bu körfezde, adacıklar ve mağaralar etrafında gezimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimizi teknede alacağız. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğimiz deniz ürünlerinden oluşan bir menü olacak. Otele transfer. Konaklama Halong Bay otelimizde.

 

07.Gün             HALONG BAY-SIEM REAP /// 12 NİSAN 2017 ÇARŞAMBA

Kahvaltın ardından serbest zaman. Rehberin belirlediği saatte Hano’i havaalanına transfer ve Siem Reap’e uçuş. Varışta otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

08.Gün             SIEM REAP-ANGKOR THOM-ANGKOR WAT /// 13 NİSAN 2017 PERŞEMBE

Kahvaltının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Angkor Thom turumuz başlıyor. İlk durağımız Angkor Thom ve Güney Kapısı. Daha sonra Bayon Tapınağı, Baphuon Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Phnom Ba Kheng Tapınağını gezdikten sonra Efsanevi insanlık tarihinin en muazzam yapıtlarından biri olan Angkor Wat gezimizi güneşi batırarak tamamlıyoruz. Gezimizin ardından akşam yemeğimizi yerel restoranda alacak ve otelimize döneceğiz. Konaklama Siem Reap otelimizde.

 

09.Gün             SIEM REAP-TONLE SAP GÖLÜ-PHNOM PENH /// 14 NİSAN 2017 CUMA

Kahvaltının ardından Güney Doğu Asya’nın en büyük gölü olan Tonle Sap Gölünde tekne turuna çıkacağız. Kamboçya’nın en fakir bölümünü oluşturan Viet göçmenlerin köyünü, timsah çiftliğini geziyoruz.  Havaalanına transfer olup, yerel havayolları ile Phnom Penh’e uçuyoruz. Varışta otele transfer ve akşam yemeğini yerel restoranda alıyoruz. Konaklama Phnom Penh otelimizde.

 

10.Gün             PHNOM PENH-DOHA // 15 NİSAN 2017 CUMARTESİ

Kahvaltımızın ardından yapılacak panoramik şehir turunda Kraliyet Sarayı, Silver Pagoda, Ulusal Müze ziyaretlerimiz olacak ardından Öğle yemeğimizi alacağız ve Kamboçya’nın yakın tarihini daha iyi anlayabileceğimiz Choeung Ek “Öldürme Alanı” ile başlıyoruz. Khmer Rejimi tarafından 1 milyonun üzerinde etnik farklı etnik kültüre ait insanların katledildiği yer olan Öldürme Alanı’nda zaman zaman tüylerimiz ürperecek savaşın çirkin yüzüne tanıklık edeceğiz. Ayrıca Katliam Müzesi’nde ziyaret edeceğiz. Havaalanına transfer oluyoruz. Qatar Havayollarının QR-971 sefer sayılı uçuşu ile 17.30’da Doha’ya uçuyoruz. Yerel saat ile 23.25’te Doha’ya varış.

 

11.Gün             DOHA-İSTANBUL // 16 NİSAN 2017 PAZAR

Ardından saat 00.55’te Qatar Havayolları’nın QR-235 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul Atatürk Havalimanı’na varışımız yerel saat ile 05.45’te.
 

VIETNAM & KAMBOÇYA

2/3 Kişilik Odada
Kişibaşı Fiyat
Single Oda Farkı
0-2 Yaş
2-11 yaş
Saigon: Bay Hotel - 4* vb.
www.bayhotelhcm.com
2.490 Usd
475 Usd
450 Usd
2.440 Usd
Hanoi: O’gallery Hotel 4* vb.
www.ogallerypremierhotel.com
Halong City: Halong Plaza 4* vb.
http://www.halongplaza.com
Siem Reap: Empress Angkor Hotel 4*  vb.
www.empressangkor.com
Phonem Penh: Frangipani Royal Palace 4* vb.
www.frangipanipalacehotel.com
 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler;

* Qatar Havayolları ile İstanbul-Doha-Ho Chi Mınh (Saıgon) / Phnom Penh-Doha-İstanbul gidiş ve dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve vergileri,

* Saigon-Hanoi ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri,

* Hanoi-Siem Reap ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri,

* Siem Reap-Phnom Penh ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri,

* Programda belirtilen şehirlerde 4* otellerde oda-kahvaltı konaklamalar,

* Tüm öğle ve akşam yemekleri  (7.gün öğle yemeği hariç)

* Programda belirtilen tüm geziler,

* Halong Bay’de ve Mekong Deltası’nda tekne turu,

* Su Kuklası Tiyatrosu,

* Tonle Sap Gölü tekne turuna,

* Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları,

* Yerel rehberlik hizmeti,

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler;

* Yurtdışı çıkış fonu (15 TL)

* Yemeklerde alınacak içecekler

* Seyahat Sigortası

* Kişisel harcamalar

* Bahşişler 

* Vietnam ve Kamboçya Vizeleri.

 

Acente, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.En çok tercih edilen turlar

 Paris Turları
Paris Turları 884 TL’den itibaren
1971 Görülme
 Afrika Turları
Afrika Turları 6543 TL’den itibaren
2212 Görülme
 Balayı Turları
Balayı Turları 5346 TL’den itibaren
4068 Görülme
 Ortadoğu Turları
Ortadoğu Turları 4613 TL’den itibaren
3940 Görülme
Tüm Turlar

Operasyonlarımız

Öne Çıkan Turlar

Paris Turları
884 TL’den itibaren
Afrika Turları
6543 TL’den itibaren
Balayı Turları
5346 TL’den itibaren