KÜBA | 26 Nisan - 04 Mayıs 2017

01 Mayıs KÜBA TURU
Havana (5) & Cayo Santa Maria (2)
AIR FRANCE - KLM HAVAYOLLARI İLE
26 Nisan - 04 Mayıs 2017
7 Gece - 08 Gün
* Remedios, Trinidad, ve Santa Clara Şehir Turları Dahil*

 
1.GÜN              İSTANBUL-PARİS-HAVANA //  26 NİSAN 2017 ÇARŞAMBA
Saat 03.00’de Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, check in işlemlerinin yapılmasının ardından saat 06.15’te Air France Havayolları’na ait AF - 1391 sefer sayılı uçak ile Paris’e hareket ediyoruz. Saat 08.55’te Paris’e varıyoruz. Uçak değiştirip saat 16.35’te AF-946 sefer sayılı uçak ile Havana’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 20.25’te Havana Uluslararası Jose Marti Havalimanı’na varıyoruz. Alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Havana’daki otelimizde.
 
2.GÜN              HAVANA //  27 NİSAN 2017 PERŞEMBE
Kahvaltının ardından özel aracımız ile şehir turuna başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni gezeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Daha sonra Havana Club Rom Müzesi’ni gezecek ve şeker kamışının roma dönüştüğü uzun macerayı izleyeceğiz. Dileyen misafirlerimiz Ekstra Tropicana Show turumuza katılabilirler. Tur sonrası otelimize döneceğiz. Konaklama otelimizde.
Ekstra Tropicana Show: 130 Euro (Kişibaşı)
 
3.GÜN              HAVANA-TRINIDAD-CAYO SANTA MARIA // 28 NİSAN 2017 CUMA
Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Trinidad’a hareket. Varışta panoramik Trinidad şehir turumuza başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ingenios Vadisi ve Trinidad Şehri gezisi esnasında; rom, limon, bal ve su ile yapılan içkisi ile meşhur La Canchanchara Bar’ı göreceğiz. La Canchanchara’nın tadına baktıktansonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası özel otobüsümüz ile Cayo Santa Maria’ya hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
4.GÜN              CAYO SANTA MARIA // 29 NİSAN 2017 CUMARTESİ
Kahvaltının ardından her şey dahil konseptindeki otelimizde tüm gün deniz, kum ve güneşin tadını çıkaracağız. Öğle ve akşam yemekleri otelimizde. Konaklama.
 
5.GÜN              CAYO SANTA MARIA-REMEDIOS-SANTA CLARA-HAVANA // 30 NİSAN 2017 PAZAR
Kahvaltının ardından Küba Devrimi esnasında en çetin savaşlara sahne olan Santa Clara şehrini görmek için yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Remedios Kasabasını geziyoruz. Buradaki gezimiz sırasında kasabanın ana kilisesi olarak da bilinen ve yüzyıllar boyunca korsanları ve sömürgecileri bölgeye çektiği için geçmişte beyaz boya ile kapatılmaya çalışılan fakat sonra restore edilerek ortaya çıkartılan 13 altın kemere ev sahipliği yapan Iglesia San Juan Bautista de Remedios’u göreceğiz. Sonrasında ise Santa Clara yolculuğumuz devam edecek. Varışta yapılacak panoramik şehir turumuzda Che Guevara’nın 37 arkadaşı ile birlikte ebedi istirahatinde bulunduğu Anıt Mezarı ve Zırhlı Tren göreceklerimiz arasında. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz ve Havana’ya hareket ediyoruz. Otele yerleşme ve serbest zaman. Konaklama.
 
6.GÜN              HAVANA // 01 MAYIS 2017 PAZARTESİ
1 Mayıs Bayramı’nın büyük bir coşkuyla milyonlarca işçi tarafından kutlandığı Devrim Meydanı’na hareket ediyoruz ve kahvaltımızı kumanya olarak alıyoruz. Burada kutlamalara dâhil olup, insan denizinde bir damla oluyor, Küba halkının en büyük bayramını biz de yerinde yaşıyoruz. Kutlamalardan sonra dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak “öğle yemekli Benzersiz Havana Turu “ düzenlenecek. Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerika arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız kısa bir gezi sonrası Küba’nın Picassos’u olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından ismini Fernando Hamel’den alan ufak meydanda sergilenecek olan kısa rumba performansını izleyeceğiz. Öğle yemeğimizi Dünyadaki en iyi 7 barından biri olan Floridita Restoran - Bar’da canlı müzik eşliğinde alıyoruz. Yemek sonrası turumuza Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesinde yürüyerek devam ediyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tanları ve eşyaları görebileceğiz. Otelimize Küba’nın ünlü renkli Coco Taksileri ile dönüyoruz. Akşam Dileyen misafirlerimiz Ekstra turumuz olan; Buena Vista Social Club üyeleri ile birlikte çalmış Kübalı sanatçıların canlı ritmleri ve salsa dansları eşliğinde, Plaza de Vieja’da ki Cafe Taberna’daki akşam yemeğini de alacağınız unutulmaz geceye katılabilirler.
Ekstra: Benzersiz Küba Turu ( Canlı müzik + Yemek ): 85 Euro (Kişibaşı)
Ekstra: Cafe Taberna Show (Bueno Vista Müzik Grubu Eşliğinde/Akşam yemekli): 90 Euro (Kişibaşı)
 
7.GÜN              HAVANA // 02 MAYIS 2017 SALI
Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek olan Vinales Vadisi ve Pinar del Rio turumuza katılabilirler. UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel puro çiftliklerini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Pinar del Rio’ya hareket ederek Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hakim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana'ya geri dönüyoruz. Konaklama Havana’daki otelimizde.
Ekstra: Vinales Vadisi ve Pinar del Rio Turu: 95 Euro (Kişibaşı)
 
8.GÜN              HAVANA-AMSTERDAM // 03 MAYIS 2017 ÇARŞAMBA
Kahvaltının ardından havaalanı transferine kadar şehri gezmek için serbest zaman. Rehberin belirlediği saatte havaalanına transfer. KLM havayollarının KL-724 sefer sayılı uçuşu ile saat 16.50’de Amsterdam’a uçuyoruz. Geceleme.
 
9.GÜN              AMSTERDAM-İSTANBUL // 04 MAYIS 2017 PERŞEMBE
Yerel saat ile 08.15’te varış. KL-1613 sefer sayılı uçuş ile saat 11.35’te İstanbul’a hareket ve saat 15.55’te  varş.
 

01 Mayıs Küba Turu
Havana (4), Cayo Santa Maria (2)

2/3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatı

Single Oda Farkı

0-2 Yaş

2-11 Yaş

Havana -  Memories Miramar 4* vb.
http://www.memoriesresorts.com/en/resort/havana.aspx

2.290 Usd

525 Usd

485 Usd

 
 
 
2.240 Usd

Cayo Santa Maria -  Memories Paraiso Azul 4* vb.
http://www.memoriesresorts.com/es/resort/paraiso-azul.aspx

 
Fiyata Dahil Olan Hizmetler;
* Air France & KLM Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul-Paris -Havana-Amsterdam-İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
* Havalimanı vergileri
* Havana’da 4* Otelde 5 gece oda + kahvaltı konaklama
* Havana’daki ilk gecemizde akşam yemeği (otelde)
* Öğle yemekli Havana şehir turu
* Cayo Santa Maria’da 4* Otelde 2 gece her şey dahil konaklama
* Trinidad ve Santa Clara şehir turları sırasında öğle yemekleri (yerel restoranda)
* Havana, Remedios, Trinidad, Santa Clara şehir turları
* Programda belirtilen şehirlerarası transferler
* Havalimanı-Otel-Havalimanı arası transferler,
* Türkçe Rehberlik Hizmeti
 
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler;
* Yurtdışı çıkış fonu (15 TL)
* Vize Ücreti,
* Ekstra turlar,
* Seyahat Sigortası
* Kişisel harcamalar
* Ek bagaj ücretleri
 
Acente, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 

En çok tercih edilen turlar

 Paris Turları
Paris Turları 884 TL’den itibaren
1977 Görülme
 Afrika Turları
Afrika Turları 6543 TL’den itibaren
2224 Görülme
 Balayı Turları
Balayı Turları 5346 TL’den itibaren
4077 Görülme
 Ortadoğu Turları
Ortadoğu Turları 4613 TL’den itibaren
3952 Görülme
Tüm Turlar

Operasyonlarımız

Öne Çıkan Turlar

Paris Turları
884 TL’den itibaren
Afrika Turları
6543 TL’den itibaren
Balayı Turları
5346 TL’den itibaren